Майже 13 тисяч людей внесено до Реєстру лудоманів станом на початок березня. Це дані вже ліквідованої Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.
Торік кількість лудоманів у переліку зросла у 3 рази! В середньому щомісяця до статусу “залежних” добровільно себе відносили 780 осіб.
Лише кілька випадків потрапляння до Реєстру - примусові, за рішенням КРАІЛ. Більшість - це люди, які самі подають заяву про самообмеження, аби на певний період закрити собі доступ до гральних закладів та участі в азартних іграх.
Термін такого обмеження — від шести місяців до трьох років. І за весь час існування “чорного списку” строк вийшов у 2172 осіб, тобто цих гравців уже з нього виключили.
До слова, за весь 2021-ий рік, коли Реєстр лише започаткували, туди потрапило лише 195 людей.
Вже 2023 цифра тих, хто грати відмовився, виросла у 18 разів! У новоствореній агенції “Плейсіті” теперішню цифру лудоманів (близько 13 тисяч), здається, вже подають, як перемогу.
«Подати заяву про самообмеження справді легше, ніж подати у реєстр третю особу. До того ж зростає рівень обізнаності людей про таку можливість. Відповідно, зростає кількість людей у реєстрі. Тож наша мета — дати людям максимально зручний інструмент для самообмеження та сприяти його використанню»
— коментує Геннадій Новіков, очільник державної агенції ПлейСіті.
Саме цього року Кабінет міністрів ліквідував КРАІЛ та замість неї утворив державне агентство «ПлейСіті». Установа відповідатиме за все те, що раніше відповідала Комісія - регулювання ринку азартних ігор та лотерей, а також ведення Реєстру лудоманів.
Щоправда, у “цифроорінтованій” “Плейсіті” вже націлились зробити більш зручну версію для громадян, типу ДІЇ. Саме так повідомив голова агенції сайту OPENDATABOT.
«У планах — створити повноцінний продукт на платформі Дія.Engine. Новий реєстр відповідатиме всім вимогам законодавства щодо захисту персональних даних та інших аспектів, а також міститиме додатковий функціонал для організаторів азартних ігор. Процес подання заявок на внесення людини до реєстру буде автоматизований та стане набагато зручнішим. Людина в декілька кліків зможе внести себе до реєстру, щоб обмежити доступ до гри»,
— Геннадій Новіков, голова ПлейСіті.
ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ 🎲🎰
Ще новини про гральний бізнес України та світу:
“Чекаємо на відмашку”: у столиці готують відкриття кілька нових нелегальних залів
Загадкове затишшя: що готує новий регулятор?
Приймають ставки у крипті від перевірених клієнтів. Інсайд від The Gambler
The Gambler - це інсайдерська інформація про проблеми, з якими стикається молодий ринок легальних азартних ігор в Україні. Легальний азарт - це захист гравців, соціальна відповідальність, дотримання закону, інвестиції та надходження до бюджету країни. Хто намагається знищити легальний азарт, прикриваючись благими намірами?
The Gambler - це боротьба з «чорними» гральними залами, які заробляють на людському горі та нищать економіку країни. Розкриємо всі схеми нелегалів разом!